PAULÍNA FIALKOVÁ

Už v detstve som sa rodičom ukazovala ako veľmi živé a pohybovo nadané dieťa, ktorého nadmernú energiu bolo treba nasmerovať k športu. Ako osemročnú ma otec priviedol na prvý biatlonový tréning. Od toho momentu som biatlon milovala a milujem dodnes. Začala som trénovať v klube biatlonu Čierny Balog. O rok neskôr sa ku mne pridala aj mladšia sestra Ivona. Rodičia nás v športe vždy podporovali, počas žiackeho a dorasteneckého veku aj výrazne finančne. Ešte pred začatím štúdia na gymnáziu, som sa pridala k tréningovej skupine kadetiek a junioriek trénerky Anky Murínovej a prestúpila do klubu biatlonu Osrblie. Po maturite som začala študovať právo na Univerzite Mateja Bela, ktoré som v roku 2018 úspešne ukončila. Medzitým som sa v roku 2015 stala profesionálnym športovcom Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Do tímu pribudol v roku 2015 kondičný tréner Martin Bajčičák.

Na juniorských šampionátoch som obsadzovala kvalitné umiestnenia, no nikdy sa mi nepodarilo získať medailu. Mojim maximom bolo 4.miesto v individuálnych pretekoch. Dve zlaté medaile som si ako juniorka priniesla z majstrovstiev sveta na kolieskových lyžiach. Univerzitu som úspešne reprezentovala na Svetovej zimnej univerziáde kompletnou medailovou zbierkou. Môj debut vo Svetovom pohári sa konal v roku 2012. Od toho momentu som bola stálou členkou ženského A-tímu. Zúčastnila som sa Zimných olympijských hier v Sochi 2014 a v Pyeongchangu 2018.

Aktuálne som sa stala majsterkou sveta na kolieskových lyžiach ale za moje najväčšie úspechy považujem:

  • 5. miesto vo vytrvalostných pretekoch na ZOH v Pyeongchangu 2018
  • 2. miesto v pretekoch s hromadným štartom na SP v Tyumeni 2018
  • 5. miesto vo vytrvalostných pretekoch na SP v Ostersunade 2017
  • 5. miesto v stíhacích pretekoch na SP v Kontiolahti 2017
  • 10. miesto v pretekoch s hromadným štartom na MS v Hochfilzene 2017
  • 2. miesto v pretekoch s hromadným štartom na ME v Tyumeni 2016

Vo svojich 25. rokoch sa radím do ženskej svetovej špičky. Po úspešnej olympijskej sezóne sú moje ciele, ktoré smerujú k najbližším Majstrovstvám sveta, vysoké. Verím v medailu. Ďalším cieľom je skončiť v celkovom hodnotení Svetového pohára do  10.miesta. Zimné olympijské hry v Pekingu 2022 by mali byť vyvrcholením mojej športovej kariéry a ja urobím maximum aby boli medailovým.

F I A L K Y © 2018. Web by Lama Design.